top of page

Kraniosakrální terapie

Cranium-lebka, sacrum-kost krížová

Citace z knihy: Upledger John E., Kraniosakrální terapie; Co to je, jak se s ní pracuje: Kraniosakrální systém se rozprostírá od lebky (cranium), dolu ke kosti křížové (os sacrum) a kostrči. Skládá se z částí tvořených membránou tvrdé pleny (dura mater), uvnitř obsažené mozkomíšní tekutiny, systému, který řídí pohyb tekutin, z kostí, které se připojují k membránám, a z kloubů a švů, které tyto kosti vzájemně propojují.

 

Nabízím biodynamiku, která se opírá o vnímání srdcem, která nezasahuje přímo, ale vytváří prostor pro to, aby mohlo dojít k rovnováze, jak v naší tělesné formě a psychickém stavu, tak k rovnováze v celém našem bytí. Prostor, ve kterém dochází k nejhlubšímu léčení. Zpracovávají se tělesná i duševní traumata, vzniklá v průběhu celého našeho života. Jemný dotek přivádí k hluboké relaxaci. Harmonizují se všechny systémy v těle, zlepšuje se činnost buněk, harmonizuje nervovou soustavu, pomáhá při problémech pohybového aparátu, chronických bolestech, migrénách, umožňuje tělu regenerovat na velmi hluboké úrovni, podporují se přirozené regenerační a samoregulační procesy organismu, navrací organismus k jeho přirozenému fungování.....tělo přesně ví, co potřebuje. Tzn., že každý můj "dotyk" je dotykem srdce, dotykem z ticha a klidu,  bez posuzování a záměrů cokoliv v druhém člověku měnit, upravovat,.…

 

Terapeut tedy není tím, kdo léčí, ale ten, kdo pouze vytváří podmínky pro to, aby se tělo ošetřovaného člověka mohlo pomocí uvolnění zkontaktovat s vlastním zdrojem zdraví (energie), a mohlo dojít k nejhlubšímu léčení.

Kraniosakrální terapie není masáž, ani to není předávání energie.

 

Jak probíhá terapie

Moje „práce“ probíhá na základě jemného fyzického doteku, doteku vycházejícího ze srdce, z ticha a klidu, z neutrálu, kdy dotek je vědomý, naslouchající, lehký, příjemný, léčivý, prostor vytvářející.

Vy budete oblečení ležet na lůžku přikrytí dekou a relaxovat.

 

Doba trvání:

Terapie trvá většinou cca 1 – 1,5 hodiny.

 

Cena: 1 návštěva 600,- Kč

 

Doporučuje se obvykle cca 5 návštěv v rozmezí 1-4 týdnů.

 

Vždy je na místě si uvědomit, že každý jsme originál a tudíž i počet návštěv je zcela individuální.

 

Terapie má jak léčebné, tak preventivní dosahy a dopady.

Takže, nejen, když už nás něco trápí, ale i ve chvílích, kdy si chceme dopřát zharmonizování a relaxaci je terapie příjemnou a velmi účinnou možností a pomocí.

Vhodným doplněním i této terapie jsou Bachovy esence.

Pokud ve vás tyto informace něco vyvolaly, či to s vámi nějak zarezonovala, pak vás srdečně zvu na terapii a těším se na vás.

 

Srdečně Vlaďka Břachová

bottom of page